U četvrtak, 10. lipnja, starta osma po redu ljetna liga Puntijarka. Što znači da će tijekom cijelog ljeta, svakog četvrtka s počekom u 18:00 sati, zagrebački ljubitelji trčanja imati svoju zanimaciju, praktički nastavak kros-lige s Nasipa i Maksimira.

Okupljanje, start i prijave su na parkiralištu Bliznec (početak sljemenske ceste, ispod žičare), a cilj je kod Puntijarke (planinarski dom Ivan Pačkovski). Staza je dugačka 4450 metara, a visinska razlika između starta i cilja iznosi 627 metara, što daje ukupan prosječan nagib od 14%. U proteklih 7 godina kroz ligu su prodefilirala 563 natjecatelja, od čega točno 503 trkača (398 muškaraca + 105 žena) i 60 nordic-walkera (39 muškarca + 21 žena). Rekorde staze drže: Nedjeljko Ravić (26:13) i Ljiljana Ćulibrk (30:03) kod trkača/ica, te Mladen Čižić (35:40) i Gordana Odrljin (43:57) u nordicu.

Prvi pobjednik lige 2003. je bio Hrvoje Habuš, a pobjednica u ženskoj konkurenciji Veronika Jurišić je ukupno zauzela čak drugo mjesto. Godinu dana kasnije pobjednik lige je bio naš najbolji trkač svih vremena Drago Paripović, a kod žena ponovo Veronika. 2005. ligu je osvojio Tihomir Mrkojević, dok je Veronika opet pobijedila u ženskoj konkurenciji, a prvi pobjednik u konkurenciji nordic-walkera je bio Mile Mioković. 2006. su pobijedili Luka Bielen i ponovo Veronika Jurišić kod trkača, te Vedran Sabljić u nordicu. U 2007. pobjede za Lovelosa Slovinca i Veroniku Jurišić kod trkača i Mladena Čižića i Vlaste Jurlin u nordicu. U 2008. su pobijedili Lovelos Slovinac i Petra Gidak u trkačkoj konkurenciji, te Nenad Lovrec i Gordana Odrljin u nordicu. Lani su u trkačkoj konkurenciji slavili Mijo Jagatić i Veronika Jurišić (po 6. put!), a u nordicu Vedran Sabljić i Gordana Odrljin. Broj učesnika iz godine u godinu:

• 2003 – prosječno po kolu 47 (ukupno 121)
  • 2004 – prosječno po kolu 62 (ukupno 171)
  • 2005 – prosječno po kolu 75 (ukupno 204)
  • 2006 – prosječno po kolu 65 (ukupno 199)
  • 2007 – prosječno po kolu 64 (ukupno 201)
  • 2008 – prosječno po kolu 61 (ukupno 188)
  • 2009 – prosječno po kolu 62 (ukupno 171)

Staza je relativno zahtjevna, pogotovo u drugom dijelu, kada na pojedinim dijelovima nagib doseže i 20%. Za one nedovoljno spremne i za one mlađe predviđena je kraća staza, koja ide od starta do planinarskog skloništa Njivice. Ta staza je dugačka tek nešto malo više od 2 kilometra i može se laganim tempom prehodati za 30-ak minuta. Inače, staza lige je poznata i kao popularna Bikčevićeva staza, a spaja omiljene sljemenske planinarske staze broj 18 i 19.

Liga će imati 12 kola (u plasman ulazi maksimalno 7 trka, a za svaku dodatnu se dobiva 5 bodova). Rezultati, fotografije i izvještaji na stranici www.aksljeme.com. Kros-liga u Maksimiru ponovo počinje 02.09.